5-секунден трик за мекотели

5-секунден трик за мекотели

5-секунден трик за мекотели

Blog Article



Страници за излезли от системата редактори научете повече Приноси

Езерата и реките също са склонни към въвеждане на инвазивни видове, особено мекотели, които пътуват прикачени към международни морски кораби.

Двукрилите са разделени на следните таксономични групи:

Скрива се. Не, не съвсем. Едно връхче от пипало се показва от дупчицата, опипва наоколо, грабва няколко малки камъчета и запушва входа. Готово. Вече е на сигурно място за през нощта. 

Повеќето полжави, главно, ползат со стапалото. Тие се жители на слатките и солените води, а некои од нив живеат и на копно;

Повеќето од членовите на оваа група или немаат школки, или имаат мали внатрешни школки.

При мекотелите обитаващи водоизточници съществува и специализиран орган, който да осигурява непрекъснат ток на водата. Нарича се сифон и представлява част от мантията. Освен основната си функция той спомага при осъществяването на движението, храненето, дишането и размножаването.

Октоподите могат да се открият от тропиците до полюсите, от кораловите рифове до пясъчните наноси, от плитките лагуни до бездните. Или поне могат, ако ги забележиш.

Тези мекотели нямат глави, а телата им се състоят изцяло от клиновидно „стъпало“.

Моноплакофорите са дълбоководни мекотели, снабдени с черупки, подобни на шапки.

Мекотелите са многочислена и разнообразна група животни, чийто начин на живот е изключително разнообразен.

Мекотелите имат вторична телесна празнина, известна като целом. Същата при повечето от видовете е изпълнена от съединителна тъкан.

Додека полжавите и полжавите од семејството на гастроподи се јадат ширум светот (вклучително и како ескаргот во француски ресторан), бивалвите се поважни како извор на храна за луѓето, вклучувајќи школки, школки, остриги и други подморски деликатеси.

Страници за излезли от системата редактори научете повече мекотели Приноси

Report this page